2 październik 2021

Wjechał do rowu. Powodem alkohol i telefon komórkowy

fot. KPP Radzyń Podlaski
Za kierowanie samochodem pod działaniem alkoholu odpowie 19-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Wczoraj przed południem wjechał autem do przydrożnego rowu. Urządzenie wykazało niemal 0,5 promil alkoholu w jego organizmie. Młodzieniec tłumaczył, że korzystał z telefonu komórkowego i dlatego stracił panowanie nad autem. Teraz za swoje czyny stanie przed sądem.
REKLAMA

Wczoraj kilka minut przed godz. 12:00 oficer dyżurny radzyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z treści, którego wynikała, że kierujący samochodem osobowym marki Audi w Kąkolewnicy na ulicy Rudnik wjechał do rowu. Funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 0,5 promil alkoholu w jego organizmie. Młodzieniec tłumaczył mundurowym, że ma ciężki okres w życiu, a rano wypił tylko piwo. W dalszej rozmowie dodał, że jadąc audi korzystał z telefonu komórkowego, a także nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna niespełna dwa miesiące posiada prawo jazdy.

Teraz za swoje zachowanie 19-latek odpowie przed Sądem. Obowiązujące przepisy za jazdę w stanie po użyciu alkoholu przewiduje karę aresztu albo grzywny.

aspirant Piotr Mucha

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radzyniu Podlaskim